sitemap


Temizlik Şirketleri ve Alanları

Temizlik şirketi, temizlik şirketleri günümüzde önemli bir yere sahiptir. Çünkü evinizin, ofisinizin , fabrikanızın , villanızın temizlenmesi için mutlaka bir temizlik şirketine ihtiyacınız olacaktır. Temizlik şirketleri genel olarak ev temizliği, ofis temizliği, villa temizliği gibi faaliyetlerde bulunsa da buna ek olarak inşaat sonrası temizlik işlemleri, yangın sonrası temizlik işlemleri, su baskını sonrası temizlik işlemleri gibi işlemleri de yerine getirmektedir. Temizlik şirketlerinin özel ekip sistemi ile çalışmaktadır. Ev temizliği için kurulmuş olan özel ve işinde tecrübeli olan ekibimiz evlerinizde iş bölümü yaparak ev temizliğinizi en kısa süre içerisinde gerçekleştirmektedir. Aynı zamanda ofis temizliği ekiplerimiz de farklı kurum veya kuruluşlarda temizlik faaliyetlerini yerine getirebilmektedir.  Temizlik şirketlerinin ana faaliyet konuları arasında endüstriyel temizlik , zemin temizliği, hastane ve klinik temizliği koltuk yıkama ve temizliği gibi konular da yer almaktadır. Temizlik şirketimiz faaliyetlerini gerçekleştirirken özenli ve itinalı bir biçimde çalışmalarını sürdürmektedir. Şirket politikaları gereği en kaliteli temizlik malzemeleri ile temizlenen ev , ofis veya fabrikalarınız hiçbir şekilde sağlığa zararlı unsur içermemektedir. Temizlik şirketi faaliyetlerimiz arasında yukarıda sayılan işlemlerin en güzel şekilde gerçekleştirilmesi için personellerimiz sürekli olarak eğitime alınmakta ve sıkı bir eğitim döneminden geçirilmektedir. Her faaliyet kolu için ayrı oluşturduğumuz özel ekiplerimiz kendi alanlarında uzmanlaşarak profesyonel bir hizmet sunmaktadır.  Temizlik alanında lider kuruluşlardan birisi olarak temizlik işlerinizi en kısa sürede gerçekleştirmeyi ve en güzel şekilde teslim etmeyi taahhüt ediyoruz. Bu güne kadar çalıştığımız bir çok firmayı referansımız olarak göstermekten onur duyuyoruz. Çalıştığımız firmalar arasında önde gelen özel kuruluşlar ve kamu kurum ve kuruluşları da bulunmaktadır. Üniversiteler, bankalar, fabrikalar gibi bir çok referansımız mevcuttur.
Ofis temizliği alanında kurulmuş olan özel ekimiz ofislerinizin en güzel şekilde temizlenmesi için gerekli gayret ve özeni gösterecektir. Alanında uzmanlaşan ve tecrübeye sahip olan personellerimiz ile ofisleriniz eskisinden çok daha güzel ve temiz olacaktır. Kullanılan özel temizlik malzemeleri sebebi ile de başa çıkılamayacak hiç bir leke veya kir yoktur. Bu sebeple ofis temizliği alanında bir birinden tecrübeli ekibimizin hizmetlerinden faydalanmak istemez misiniz ? Ofis temizliğinde önemli olan konulardan bir tanesi olan cam silme konusunda kullanılan özel yöntemler sayesinde camlarda herhangi bir leke veya kir kalmamaktadır. Camların temiz görünmesi hem ofisinizin güzel görünmesini sağlarken aynı zamanda da size itibar katacaktır. Ofis temizliği konusunda önemli olan farklı bir konu ise ofisinizin zemin temizliğidir. Ofisinizin zemin temizliği kalite standartları çerçevesinde gerekli kontrolleri yapılmış olan temizlik malzemeleri ile yapılmaktadır. Bu kullanılan temizlik malzemelerinin insan sağlığı açısından hiçbir zararı bulunmamaktadır. Tamamen insan ve çevre dostu olarak çalışan ekiplerimiz ile ofislerinizin en güzel şekilde temizlenmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğimizden hiç şüpheniz olmasın. 
Ofis temizliğinde önemli olan farklı bir konu ise masaların temizlenmesi konusudur. Ofisinizdeki çalışma masanız iş temposundan veya farklı nedenlerden dolayı kirlenebilir ve siz bunu fark etmezsiniz. Gününüzün yaklaşık olarak 8 – 10 saatini geçirdiğiniz çalışma masanızın kirli olması direk olarak sizin sağlığınızın tehlike altında olduğu anlamına gelmektedir. Bunun önüne geçebilmek için ofis temizliği konusunda önemini belirttiğimiz masa temizliğine önem verilmektedir. Özel spreyler ile dezenfekte edilen masalar temiz bir hale getirilmektedir. Ofis temizliğinde önemli olan farklı bir konu ise koridor temizliğidir. Ofisinize genellikle kir veya tozlar koridordan gelmektedir. Koridorların temizlenmesi sağlanırsa yapılan temizliğin ömrü bir o kadar artacaktır. Koridor temizliğinde gerek özel makineler gerek paspaslar kullanılarak ofis temizliğinin koridor temizliği aşaması da tamamlanmış olur. Ofis temizliğinde önemli olan farklı bir konu ise ofisinizin temiz kokmasını sağlamaktır. Bu sizi ziyarete gelen müşterilerinizin veya çalışma  arkadaşlarınız için büyük önem arz etmektedir. Kötü kokan bir ortamda iç bir insan uzun süre bulunmak istemez. Önemli bir iş anlaşması yapmanız gerekiyor olabilir fakat bu kötü kokudan rahatsız olabilirsiniz. Bunu engellemek için ekibimizin yaptığı çalışma sonrasında kokunun kaynağı belirlenir ve kalıcı olarak çözüm üretilir. Tüm silme ve toz alma işlemleri bittikten sonra ofis temizliği konusunda ince temizlik faaliyetlerine geçilir. Ofis temizliği nin ince temizliği uzman ekibimiz tarafından itinalı bir şekilde gerçekleştirilerek  ofis temizliği işlemi tamamlanmış olacaktır.
Villa temizliği, villa temizliği konusunda kurulmuş ve gerekli eğitimlere tabi tutulmuş olan  villa temizliği ekibimiz tarafından yapılan temizliklerde villanızın en güzel şekilde temizlenmesi sağlanır. Villa temizliği yaparken uzman personelimiz tarafından temizlik işlemleri gerçekleştirildiği için önemli veya değerli olan hiçbir eşyanız zarar görmeden temizlenir. Nitekim genellik villalarda bulnan antika eşyaların hatırı sayılır değerleri olmaktadır. Bu nedenle özellikle bu değerli eşyalar için temizlik yapılırken bu alanda eğitimini tamamlamış olan personelimiz bu işlemleri kısa süre içerisinde ve itinalı bir şekilde gerçekleştirecektir. Villa temizliği konusunda önemli olan farklı bir konu ise villa temizliğinin aşamalarıdır. Villa temizliği yapılırken genellikle üstten alta temizleme yöntemi kullanılmaktadır. Öncelikle villanın duvarları özenli bir şekilde silinir. Bu işlem sırasında boyanıza veya duvara herhangi bir zarar verilmez. Villa temizliği konusunda duvar temizliği işlemi tamamlandıktan sonra, zemin temizliği işlemine geçilir. Zemin temizliği konusunda eğitim almış ekibimiz tarafından geçekleştirilen çalışmanız tertemiz bir hal alır. Daha önce kararmış veya renk değiştirmiş olan zeminlerinizin ilk günkü parlaklığına kavuşması personellerimiz tarafından sağlanmaktadır.  Zemin temizliği yapılırken kullanılan temizlik malzemeleri zemininize veya diğer alanlara herhangi bir zarar vermeyecek şekilde özenli olarak seçilmiş olan temizlik malzemeleri ile gerçekleştirilmektedir. Villa temizliği konusunda gerekli eğitimleri almış olan personelimiz villa içerisinde bulunan salon, banyo, mutfak , diğer odalar ve tuvalet temizliklerini gerçekleştirdikten sonra villanın iç temizliği tamamlanmış olacaktır. Fakat villa temizliği konusunda iç temizlik yapılırken temizlenen tuvaletler özellikle itinalı bir şekilde dezenfekte edilir. Eğer çıkarılması zor lekeler oluşmuş ise buharlı temizlik yöntemleri ile bu alanların temizlenmesi sağlanır.
Dış cephe temizliği, villanızın, apartmanlarınızın, fabrikalarınızın veya ofislerinizin dış cephe temizliği ni yaptırmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. Uzman ekiplerimiz tarafından kirlenmiş ve renk değiştirmiş olan dış cephe temizliği nizi en güzel şekilde yapmaktadır. Dış cephe temizliği sırasında kullanılan tüm yöntemler öncelikle insan hayatını ve can güvenliğini ön plana alan yöntemlerdir. Gerekli tedbirler alındıktan sonra asansör veya kule sistemi ile temizlik işlemleri gerçekleştirilir. Dış cephe temizliği yapılırken, dış cephe malzemenizin kesinlikle zarar görmemesi sağlanır. Nitekim dış cephe malzemesinin aşınması veya zarar görmesi halinde pek fazla etkisi kalmamaktadır. Tüm bunları bilen ve değerlendiren uzman kadromuz ile dış cephe temizliği konusunda dış cephe malzemenize zarar vermeyecek olan temizlik ürünleri ve özel solüsyonlar itinalı bir şekilde seçilmiştir. Dış cephe temizliği konusunda önemli olan farklı bir nokta ise, nasıl insanların dış görünüşleri kendilerini yansıtırsa, sizlerinde apartmanlarınızın veya fabrikalarınızın dış cepheleri sizleri yansıtacaktır. Temizliği düzenli aralıklar ile yapılmayan dış cephe temizliği konusundaki aşamalar ilerleyen dönemlerde bu malzemelere zarar verebilmektedir. Cep cephe yapımında kullanılan malzemeler, kuş pisliği toz gibi unsurlardan etkilendikleri için kısa süre içerisinde kirlenebilir ve etkisini kaybedebilir. Tüm bu gibi durumlar ile karşılaşmamak için mutlaka belirli aralıklar ile dış cephe temizliğinizi yaptırmanız tavsiye edilir.
Fabrika temizliği, fabrika temizliği konusunda özel eğitim almış olan uzman personelimiz sayesinde fabrikalarınızın her alanını temizleyerek çalışanlar için uygun sağlıklı çalışma koşullarını yaratmış oluyoruz. Bilimsel çalışmalar ile kanıtlanmış bir gerçek olan ve tüm dünyada uygulanan yöntemlerden bir tanesi şudur; temiz ve hoş kokulu ortamlarda çalışan personellerin kirli ve kötü kokulu çalışma ortamlarına göre daha fazla performans gösterdiği ve daha verimli olduğu kanıtlanmış bir gerçektir. Tüm bu hususlar değerlendirildiğinde fabrika temizliği çok önemli bir konudur. Özellikle fabrika temizliğinde çalışılan alanların temizlenmesi ve yemekhane temizliği konusu önem arz etmektedir. Bunların yanında koridorların temizliği ve ofislerin temizliğinin düzenli ve güzel bir şekilde yapılması en doğru ve mantıklı olan temizlik yöntemidir. Tüm bu işlemler bittikten sonra fabrikanın iç alan temizliği tamamlanmış olur. Fakat daha işimiz bitmedi. Fabrikanın dış alanının yani bahçesinin de temizliğinin yapılması gerekmektedir. Fabrika temizliği konusunda çok önemli olan bahçe temizliği tecrübeli personellerimiz tarafından yapılmaktadır. Öncelikle katı ve kaba atıklar toplanarak işe başlanılan fabrika temizliğinin bahçe temizliği aşamasında işe çöp kutularının boşaltılması ile devam edilir. Bu işlemlerden sonra daha ince temizlik işlemlerine başlanır. Fabrika temizliği konusunda özel eğitim almış ve bir çok fabrika temizliğin de görev almış olan personellerimiz bahçe temizliğinizi en güzel şekilde yapacaktır. Fabrikaların bahçe temizliği işlemlerinin tamamlanabilmesi için bahçe zeminin öncelik süpürülmesi gerekmektedir.  Tüm bu işlemlerden sonra fabrika temizliği konusunda işlemler tamamlanmış olacaktır.
Temizlik şirketi her alanda kişilerin evlerini , ofislerini ve de istedikleri her alanda temizlik yapılmasını da sağlamaktadır . Aynı zamanda da hastanelerde , okullarda , kamu kurum ve de kuruluşlarında da temizlik şirketi görev almaktadır . Hastanelerde ya da okullar gibi kamu kurum ve de kuruluşlarında temizlik şirketi , özel temizlik şirketleri ihale yöntemi ile alınmaktadır . İhale yönteminde hastaneler temizlik şirketi olan kişilerin sözcü ya da başkan olan kişiler bir toplantıda bir araya gelmektedirler . İhale sonucunda uygun fiyatı veren , çalışkan ve de kaliteli olduğu düşünülen temizlik şirketi ile anlaşılarak , temizlik şirketi elemanları o kamu kurum ve de kuruluşlarında çalışmak için görev alırlar . Temizlik şirketi , evlere de çeşitli yönlerden hizmetler vermektedir . Özellikle de evlerde bulunan duvar silme gibi işlemlere kadar temizlik şirketleri kendi elemanlarından evin durumuna göre ( büyüklük , temizlenilmesi istenilen alanların çokluğu ya da alanlar ) , şirket genel anlamda 3 – 4 elemanını şirket görevlisi olarak gönderir . Aynı zamanda eve çağrılmakta olan temizlik şirketleri , temizlik malzemelerini de kendileri getirerek kişilerin yüklerini üzerlerinden kaldırma gibi çeşitli hizmetler sunmaktadırlar . Aynı zamanda da temizlik şirketi son derece titiz ve de özenli çalışarak , kişi ya da kişilerin ilgi ve de beğenilerini kazanmaktadırlar . Temizlik şirketi , elemanlarını büyük bir özen ve de itina ile seçmektedirler . Elemanlarını seçmekte iken elemanların temizliğe ve de işlerine verdikleri öneme dikkat etmekte ve de itibarının sarsılmaması için ve de işlerine son derece önem verdikleri için eleman ile ilgili bir sıkıntı olduğu durumlarda elemanlarını işten çıkarma yetki ve de etkilerine de sahip olmaktadırlar .
Ofis temizliği ise evlerden ya da kamu kurum ve de kuruluşlarından daha farklı bir boyut kazanmaktadır . Ofis temizliğinde ofisin badana boyasından , yerlerinin temizliğine ve de dekorasyonun da temizlik ile bütünleşmesine kadar her alanda özenli ve de dikkatli de davranılmaktadır. Temizlik şirketleri , ofis temizliğinde ofisin dış cephe temizliğinden tut her alanda en ince ayrıntısına kadar ofisin pırıl pırıl olmasına da özen ve de itina gösterecek bir şekilde son derece de olumlu bir yön ile kişilere ve de ofis sahiplerine de yardımcı olmaktadırlar . Bu nedenlerden dolayı da ofis temizliğinde temizlik şirketi elemanlarının son derece de dikkatli ve de işlerini severek , itina ve de özen ile yapıyor olmaları da gerekmektedir . Ofis temizliğinde aynı zamanda da dış cephe temizliği de yapılmalıdır . Ofis temizliğinde , temizlik şirketi temizliğin ofis içinde yer almakta olan eşya ve de dosyaların yer değiştirmemesi ( yapılan yer değişikliği istekleri haricinde ) , bulunmakta olan dosyaların kesinlikle ve de kesinlikle kaybolmamasına da temizlik esnasında son derece ciddi bir şekilde özen gösteriyor olması da gerekmektedir . Ofis temizliği sırasında ofis çalışanlarına da son derece saygılı ve de son derece kibar bir şekilde temizlik şirketi elemanlarının işini büyük bir titizlik ve de ilham ile de yapıyor olmaları da gerekmektedir . Bu gibi nedenlerin de bir sonucu olarak ofis temizliğinde temizlik şirketi , elemanlarını büyük bir özen ve de itina ile seçmektedirler . Bunun sonucu olarak da kişi ya da kişilerin memnun kalması sonucunda hem çalışanlar verimli ve de mutlu bir çalışma gerçekleştirmiş , hem de ofis sahipleri de bu ofis temizliğinden mutlu bir ayrılış yapmanın sevincini yaşıyor olarak yollarına da devam etmektedirler .
Villa temizliği ise , ofis temizliğinden son derece farklı ve de son derece fazla eleman gerektiren bir alan içerisinde yer almaktadır . Villa temizliğinde , genel olarak temizlik şirketlerinden de yararlanılmaktadır . Temizlik şirketleri genel olarak villa temizliği için ya eleman sayısını fazla tutarak ya da eğer ki , villa sahipleri için uygun görülmekte ise de temizlik gününü iki güne çıkartma yöntemini de uygulayarak geniş çaplı bir villa temizliği işlemini tamamlamış olmaktan da son derece gurur ve de son derece bir onur da duymaktadırlar . Villa temizliği esnasında villa sahiplerinin değerlendirmeleri doğrultusunda temizlik şirketi elemanları temizlik işlemine derin ve de son derece geniş çaplı olmak kaydı ile başlamaktadırlar .Bu neden ile de temizliğe başlanmadan önce temizliğin nasıl olmasını istendiği , ne gibi konularda hassas olunduğu gibi çeşitli konularda villa sahipleri ile yapılan görüşmeler , hem temizlik şirketi elemanlarının işlerini ne şekilde ve de ne gibi bir doğrultu üzerinde yapmaları gerektiği belirleyecek olan durumlar ve de konular arasında yer almakta , aynı zamanda villa sahipleri de beklentilerini dile getirerek , temizlik işlemi sonunda beklentilerinin gerçekleşmiş olduklarından da dolayı da büyük bir mutluluk duyulmaktadır . Villa temizliğinde villa sahiplerinin istekleri doğrultusunda olmak üzere , temizlik şirketi , villa sahipleri eğer ki , diler ise villa için dış cephe temizliği de yapılmaktadır .
Dış cephe de duvarın komple temizlenmesi , duvarın boyanması ya da dış cepheden camların yenilenmesi ve de temizlenmesi gibi bir takım da çeşitli hizmetler verilmektedir . Bu gibi nedenler ile de villa temizliğinde temizlik şirketlerinin önemi , yeri ve de değeri son derece büyük ve de özenli bir biçimde olmakta olduğu da görülmektedir . Villa temizliğinde kişilere villa temizliği işinden çok iyi bir biçimde anlayan özel temizlik şirketi elemanları yönlendirilmektedir . Bu şirket elemanlarının villa temizliği esnasında görev paylaşımı yapmaları , hem işi kolaylaştırma ve de karışıklık olmasını önleme de ciddi denilecek bir derecede işe yaramakta iken , hem de aynı zamanda da işinde uzman kişiler tarafından , işin özenli bir biçimde yapılıyor olması da villa temizliğinde son derece önem taşımaktadır  Dış cephe temizliği , gerek ofis , temizliğinde olsun gerek kamu kurum ve de kuruluşlarından olsun gerekse hastanelerde olsun ve de son olarak villa temizliğinde , fabrika temizliğinde olsun son derece önem taşımaktadır . Çünkü bir insanın özel aletleri ya da dış cephe için güvenlik sistemlerinden oluşmakta olan özel güvenlikli merdivenleri ve de özel temizlik maddeleri olmadıkça , dış cephe temizliğinin yapılabiliyor olması da son derece zor bir iş olarak da kendini fazlası ile de göstermiş bulunmaktadır . Bu neden ile de dış cephe temizliğinde de son derece itinalı ve de son derece özenli çalışmayı amaç haline getirmiş olan temizlik şirketi , aynı zamanda da temizlik şirketi elemanlarının sağlıklarının ve de daha da önemlisi olarak da hayatlarının da tehlikeye girmemesi açısından da dış cephe temizliği esnasında güvenliğin korunuyor olmasına , elemanlarının son derece huzurlu bir ortamda , işlerini severek ve isteyerek yapar iken , bütün bunların yanında da aynı zamanda da işlerini yapma esnasında çalışanlarının güvenliğine de son derece önem vermiş olmaları da gerekmektedir .
Fabrika temizliğinde de fabrikanın büyüklüğü ve de fabrikanın ne alan üzerine kurulu olmuş olduğu da son derece önemli olarak da karşımıza çıkmış olduğu da son derece güzel bir biçimde de görülmektedir . Fabrika temizliği esnasında temizlik şirketleri , fabrika içerisinde yer alan bir takım alanlarda son derece titiz davranmak zorundadır . Çünkü ; yapılan özenli ve de düzgün çalışma fabrika işçisi olarak çalışmakta olan binlerce işçinin sağlığı açısından da son derece önemli olmuş olduğu da kendini son derece de iyi bir biçimde göstermiş olduğu da son derece kolay anlaşılır bir biçimde görülmektedir . Fabrika temizliğinde ayrıca yemekhane temizliği de son derece önemli olan fabrika içinde bulunmakta olan yerlerden biri olarak bilinmektedir . Fabrika temizliğinde fabrikaların kirli yerler olması nedeni ile temizlik şirketleri seçecekleri temizlik maddelerinin güçlü çözücüler olması gerektiğini de bilmeleri nedeni ile fabrika temizliği , genel olarak temizlik şirketi tarafından ne gibi dikkat edilmesi gereken durumlarda da yapılması gerektiği , temizlik şirketi elemanları tarafından da son derece de iyi bir biçimde de bilinmektedir . Fabrika temizliğinde ancak makinaların temizliği esnasında da son derece dikkatli olunması da gerekmektedir . Çünkü fabrika temizliği esnasında makinaların kapalı konumda olduğu birkaç kez ve de farklı iki insan tarafından kontrol edilmelidir . Çünkü ; temizlik esnasında dikkat edilmeyen bir durumda bir temizlik şirketi elemanın hayatına mal olabilecek tarzda ciddi derecede sorunlar ortaya çıkmasına da neden olabilmektedir . Bu neden ile de temizlikte güvenlik çok önemlidir.
İso belgesi